Ensimmäinen koulupäivä kuudesluokkalaisten silmin

Tänään, 10.8.2017 alkoi koulu. Se oli hieman haikeaa, kun viimeinen vuosi tässä koulussa lähti käyntiin. Saapuessamme kouluun, opettajat olivat meitä vastassa nimikylttiensä kanssa, ja menimme heidän kanssaan muodostamaan kunniakujaa. Kunniakujassa oli taas paljon uusia innokkaita oppilaita odottamassa koulun alkua. Kunniakujasta tulimme omiin luokkiimme, ja aloitimme päivän. Päivä alkoi rennosti leikkien. Meidän luokallemme tuli myös uusi oppilas, johon tutustuimme. Kouluumme on tullut myös uusi muutos: kaikkien luokkien kirjain muuttui, esimerkiksi 6A:sta tuli 6J, ja 6B:stä 6P. Kirjaimet muuttuivat opettajan etunimen ensimmäisen kirjaimen mukaan. Koulupäivä oli rento, ja saimme hyvän alun kouluvuoteen.

Kirjoittajat: Julia B. 6J ja Ria 6J